Je bekijkt nu  De Gemeenschap in Utrecht

zondag 22 juni 2025   |   11:00 - 13:00   |   Wandeling

locatie: vertrekpunt Oudkerkhof 10, Utrecht

wandeling langs belangrijke plekken van tijdschrift en uitgeverij

geleid door Niels Bokhove, cultuurhistoricus

Eerste aflevering

Minstens dertig adressen in de stad Utrecht hebben in de jaren 1925-1941 ooit iets met het tijdschrift en de uitgeverij De Gemeenschap te maken gehad. Met name het toen toonaangevende tijdschrift was vooral aan de beeldende kunst maar ook de literatuur, de architectuur en de politiek gewijd. Met verhalen daarover zal Niels Bokhove wandelen langs een selectie van die adressen van woningen, ateliers, kantoren e.d.. De verhalen daarbij zullen vooral de redactieleden betreffen: journalist-dichter Jan Engelman, journalist-criticus Louis Kuitenbrouwer alias Albert Kuyle, zijn broer en onderwijzer-dichter Henk Kuitenbrouwer en architect Willem Maas.

Laatste aflevering

Max. aantal deelnemers: 15.
Inclusief koffie/thee na afloop.

Foto boven: Huize 'Cranesteyn', Oudegracht 55, 1927-30 & 1932 kantoor De Gemeenschap.

Niels Bokhove
is cultuurhistoricus. Van hem kwam in 2010 Awaters spoor, literaire omzwervingen in het Utrecht van M. Nijhoff uit (herdruk 2021). Hij is ook de auteur van De drempelschroom verdrijven, een boek over de literaire activiteiten tussen 1932 en 1973 in de Utrechtse boekhandel Broese onder directeur Chris Leeflang. Van hem en Mark van  Gend kwam in 2013 Utrecht Dada bij Oud-Utrecht uit.
Bovendien bereidt hij voor het tijdschrift Oud-Utrecht een artikel voor over de oprichting van het tijdschrift in 1924 en voor Salon Saffier een lezing over de internationale context ervan en van de uitgeverij, met onder andere aandacht voor Joseph Roth, op 19 oktober.

In het kader van de herdenking 100 jaar De Gemeenschap (1925-2025)

Verwacht in kader van 100 jaar De Gemeenschap
Zondag 18 mei 2025: lezing over Albert Kuyle.
Zondag 19 oktober 2025: lezing over De Gemeenschap internationaal.
Later meer informatie.

Volledig landelijk programma van herdenking 100 jaar De Gemeenschap kunt u hier vinden.

    Reserveer

    11 kaarten resterend.

    16,00